خانه / مقالات / مقالات / ارتباط ماشینی

ارتباط ماشینی

 

 

 

ساعت 6 عصر روز عاشورا از زادگاه خود بوشهر به سوی قائمشهر، محل زندگی ام حرکت کردم ، به دلیل تعطیلی ، جاده خلوت بود من هم با آرامش خاصی رانندگی میکردم ، ساعت حوالی 12 شب بود که به شهر سمیرُم رسیدم ، رفتم پمپ بنزین ، بنزین زدم . خسته بودم باید استراحت می کردم تا صبح سر حال باشم و به راهم ادامه بدهم ، وسایل استراحت و چادر را پایین آورده و کنار پمپ بنزین خوابیدم .

ساعت 5 ونیم صبح از خواب بیدارشدم ، رفتم سر وصورتم را بشورم که آماده حرکت شوم ، چند دقیقه بعد برگشتم طرف ماشین ، سوئیچ تو جیبم نبود ، 5 دقیقه ای دنبالش گشتم ، یادم اومد که توی بالشتم گذاشتم ، سوئیچ رو درآورده ، ریمت را زدم که صندوق باز شود و وسایلم را جاسازی کنم ، اما هر کاری کردم عمل نکرد ، هوا داشت روشن می شد و باد خنکی می وزید ، میخواستم زودتر راه بیافتم ، چند دقیقه ای با دزدگیر ماشین ور رفتم ، کاپوت را زدم بالا هر راهی که به نظرم می آمد انجام دادم ، دکّه ای آنجا بود کلید کوچکی ازش گرفتم و با دزدگیر اصلی ماشین که کنار موتور بود کلنجار رفتم ، از یک راننده ای که مثل کلید خودم داشت ، باطری کنترل قرض گرفتم ، نشد که نشد.

آفتاب درآمده بود و داشتم حرص می خوردم ولی خود را کنترل کرده و آرامشم را حفظ کردم ، گذاشتم ساعت 7 شد ، گوشی را برداشته وبه چند نفری که سراغ داشتم تماس گرفتم ، بعضی جواب ندادند و برخی هم منو به تعمیرگاه حواله می کردند ، تا اینکه به دوست صمیمی خود عباس آقا در شهرستان که ارتباط خوبی با هم داشتیم تماس گرفتم ، دوبار جواب تلفن را نداد، امّابار سوم گوشی را برداشت ،با صدایی خواب آلود قبل از اینکه بگذارد سلام و علیکی با هم بکنیم به شوخی گفت : خدا کنه که کار خیلی واجبی داشته باشی که این موقع صبح زنگ زدی و الّا هر کجایی و داری زنگ می زنی میام و ریز ریزت می کنم .

توضیحات لازمه در مورد ماشین و خودم را خیلی خلاصه بهش دادم ، با یه خورده دلخوری و یک کمی هم مزاح جواب داد: آخه آدم عاقل این سوال را 4 سال پیش هم ازمن کردی و یادت بیار چه جوابی دادم و حالا تلفن را قطع کن و تا خود قائمشهر دیگه زنگ نمی زنی ها ! بدون خداحافظی گوشی را قطع کرد . همانطور که کاپوت ماشین بالا بود ، نگاهی به موتور انداختم و دقیقا صحبت های گذشته را مرور می کردم که چشمم به باطری افتاد بلافاصله بستِ باطری را باز کرده و بستم ، اروری که نمایشگر دیجیتالی نشان می داد “دزدگیر فعال است ” رفع شد ، ریموت کنترل ماشین را زدم ، بله ، کار کرد ، وسایل را گذاشتم صندوق وبعد از اینکه چند دقیقه ای توی ماشین نشسته و به فکر فرو رفتم ، به راه خود ادامه دادم .

شباهت روابط

در زندگی ماشینی ما روابط ، کم رنگ تر شده و اگر هم رابطه ای هست تاثیرات آن خود را کم اثر تر نشان می دهد . اگر سیستم بدنی خود را به صورت یک اتومبیل فرض کنیم و مغز خود را به باطری ماشین ، چقدرتوانسته ایم که رابطه بین مغز و سیتم رفتاری بدن خود ارتباط برقرار کنیم ، آیا می توانیم حرکت زندگی خود با رفتارهای بی خود و غیر منطقی در دست بگیریم ؟، آیا شده که ریموت کنترل افکار خودمان را از دست بدهیم؟ شده که تا بحال دنبال چیزی بگردیم تا حال ما و روابط زندگی ما را برای حرکت بهبود ببخشد ولی همچنان گیج بزنیم ؟ سیستم ماشین با سیستم بدنی و زندگی ما با اطرافیان بی شباهت بهم نیست پس ، نگران نباشید ، خبرخوب اینست که نمی خواهد جایی دنبالش بگردید ، فقط روابط خود را مرور و یا تصحیح کنید!!

رابطه سیستم

ما در بسیاری از زمان ها می توانیم با بازبینی مجدد ، در روابطی که داریم به این برسیم که آیا می توانیم با اینگونه روابط ادامه دهیم ، یا نه باید تغییر رابطه دهیم تا با اثر بخشیِ رابطه جدید ، برای ادامه زندگی نیرو و انرژی بگیریم. زندگی ما وقتی حرکت دارد که رابطه بین مغز و سیستم بدنی فعال باشد و این را بتواند تشخیص دهد که در این زمان چگونه روابطی اثر بخش ترند ، رابطه بین تفکرات منفی و سیستم بدنی و یا ، رابطه اثر بخش رفتارهای مثبت ذهن و سیستم بدنی . اینکه کدام رابطه می تواند باعث حرکت من رو به جلو باشد بسته به ریموتی دارد که شما در دست دارید ، آیا میتوانید تشخیص دهید با وجود داشتن باطری چرا عمل نمی کند و حرکتی در ماشین صورت نمی گیرد؟

روابط موثر گذشته

وقتی من می دانم با وجود اینکه کنترل دست خودم هست ولی نمی توانم رابطه خوبی ایجاد کنم تا زندگی شادی داشته باشم ، باید حتماً رفتارهای خود را مرور کنم . چه کاری و رفتاری انجام دهم که بتواند حرکتم رو به جلو باشد نه اینکه با رفتارم فقط زمان و انرژی خود را از بین ببرم . با یک کم تفکر معقولانه و استراحت لحظه ای به ذهن خود ، رفتاری انجام دهیم و بیاندیشیم که چه عاملی باعث شده رابطه بین خود و اطرافیان کم رنگ و یا قطع شده باشد . یادآوری روابط موثر گذشته ، دلیل سردی روابط الان ما را نشان خواهد داد .

ریموت روابط

همان طور که یک وسیله نقلیه در هنگامی که حرکت می کند حتما رابطه بین قطعات آن خوب است و الا یا حرکت نمی کند و یا اگر هم حرکت می کند ، راننده را عصبانی کرده و مجبور به تعمیر ماشینش خواهد کرد . سیستم زندگی و بدنی ما انسان ها هم همینطور به نظر می رسد ، اگر رابطه بین یک قسمتی از بدن ما مختل و یا ضعیف شود مطمئناً نیاز به این دارد که بهبود یابد و به محض اینکه رابطه ها درست شود ، بدنی سالم و ذهنی آرام خواهیم داشت و ادامه زندگی نیز با شادی همراه خواهد بود . حالا اگر این زندگی ها با هم رابطه خوبی داشته باشند ، افکار و رفتارها هم بتوانند آنها را راضی و خشنود برای ادامه حیات نگه دارند ، دنیایی پر از شادی ، رفتارهایی خوشایند و ارزشهایی خواهیم داشت که هیچ ریموت کنترلی نخواهد توانست ما را وادار به استپ کند چرا ؟ چون روابط خوب همچون اجازه ای را نخواهند داد

 

 

همچنین ببینید

چگونه در روابط باج گیری کنیم؟

چطور می توانیم بدون شرطی سازی، باج گیری عاطفی داشته باشیم.هر رابطه ای نیاز به …

8 دیدگاه

 1. مضامین برگزیده بسیار مفید هستن ولی تفاوت در لحن بکار رفته در متون، کمی در برقراری ارتباط با موضوع، وقفه ایجاد میکنه.
  البته این یه نظر عجولانه ست. چون من تازه با این صفحه آشنا شدم.
  عذر می خوام.

  • در ابتدا ممنونم که وقت گذاشتید و مطالعه فرمودید ، در بعد از اینکه راهنمایی کردید و بازخورد خود را منعکس نمودید بسیار سپاسگزارم ، امیدوارم در مطالب آینده برطرف شده و نظر شما را جلب نماییم

 2. خیلی خوب بود ممنون

  • از شما دوست گرامی بسیار سپاسگزارم که وقت گذاشتید
   ممنون میشم اگر نکته ای بود بفرمایید تا در پیشبرد کار هم به من کمک کند.
   به امید این که بتوانم در مطالب بعدی هم نظر شما را جلب نمایم

  • سپاسگزاری میکنم دوست عزیز بابت وقتی که گذاشتید و از لطف شما ممنونم

 3. سلام
  روز بخیر
  یک پیشنهاد خوب برای کسب درامد برات دارم
  نمی دونم چقدر با معاملات ارز های دیجیتال مثل
  بیت کوین و اتریوم آشنایی داری.
  به راحتی می تونی توی سایت زیر ثبتنام کنی
  و از خرید و فروش عرض های دیجیتال کسب درامد کنی

  اگر اطلاعات بیشتری نیاز هست می تونی توی گروه تلگرام زیر عضو شی

 4. از دیجیتال جدید pm7 که به تازگی ارائه شده و شما میتونید با ثبت نام در سایت به صورت رایگان 20 دلار اعتبار بگیرید و با اعتبارتون ارز pm7 بخرید

  این روزها بازار ارزهای دیجیتال خیلی داغه و حتی تلگرام هم در حال اماده سازی بسترش برای
  ارائه ارز دیجیتال اختصاصی خودش
  هستش
  امروزه 1 عدد بیت کوین (ارز دیجیتال ) چیزی در
  حدود 51 میلیون تومان ارزش داره
  برای ورود به سایتش از لینک زیر میتونید استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *