خانه / مقالات / مقالات / چگونه با وجود حال بد در جمع شرکت کنیم؟

چگونه با وجود حال بد در جمع شرکت کنیم؟

 چگونه با وجود حال بد در جمع شرکت کنیم؟

 

در یکی از روزهای بهاری که زمین لباس سبز پوشیده بود، تصمیم گرفتیم با چند نفر از دوستان به کوهی که کنار روستا بود به تفریح برویم. وسایل سفر را مهیا کرده و هماهنگ کردیم که بعد از اذان صبح حرکت کنیم. یکی از دوستانمان که عباس نام داشت و پسری تودار اما عبوس بود را با خود همراه کردیم. تا بچه ها جمع شدند و وسایل سفر را بازبینی کردیم نیم ساعتی زمان برد. عباس زودتر از همه به سر قرار رسید من هم با دوربین عکاسی و وسایل محول شده به من، آماده شدم. نزدیکی های ظهر بود به بلندیهای کوه رسیدیم که منظره بسیار زیبایی داشت با مشورت همدیگر همان جا اطراق کرده و شروع به تدارک ناهار شدیم.

عباس که همان موقع راه افتادن صبح عصبانی به نظر میرسید، رفت و گوشه ای تنها نشست بچه ها از همدیگر سؤال میکردند چیزی شده و یا در بین راه به او چیزی گفته اند که اینطور ناراحت و حالش بد است. ولی جواب همه منفی بود بالاخره ناهار آماده شد و همه دور هم نشستیم. عباس هنوز گرفته بود و با تعارف ما پای سفره هم نیامد کم کم داشتیم از آوردن او با خودمان پشیمان می شدیم.

همه ما خوشحال و خندان با هم شوخی میکردیم و از محیط لذت می بردیم ولی انگار او نمی خواست با محیط یکی شود. قصد داشتیم شب را آن جا بمانیم اما اگر به همین منوال می گذشت سفر برای ما دلچسب نبود. یکی دوتا از بچه ها با او صحبت کردند ولی ظاهراً او قصد بهبود وضعیت خود را نداشت. با بچه ها تصمیم گرفتیم که به هر نحوی او را از این حالت خارج کنیم.

وسایل را جمع کردیم و به پیاده روی ادامه دادیم. ۲ساعتی شد که بعد ناهار داشتیم راه می رفتیم. یکی دوتا از بچه ها شروع به کج خلقی کردند. دیگر وضعیت داشت آزار دهنده میشد، با دوتا از بچه ها صحبت کردیم و تصمیم برگشت به خانه را گرفتیم چون جو اصلا خوشایند نبود به ناچار برگشته و قید تفریح ۲روزه را زدیم.

 

همگام شدن با محیط

ممکن است اکثر افراد در طول روز یا هفته به مسائل و مشکلاتی روبرو شوند که برای آنها خوشایند نباشد. قرار هم نیست رخدادهای زندگی همیشه برای ما آن طور که می خواهیم رقم بخورد.چه بسا اگر به این شیوه باشد، دنیایی کسل کننده خواهیم داشت. در اطراف ما انسان هایی با نظریات و عقاید متفاوتی زندگی می کنند که برای هر فردی عقاید و نظریاتش بسیار محترم است. همینطور اتفاقاتی هم رخ خواهد داد که برای همه یک برداشت ندارد. در این جا به شخصیت و طبیعت کسی بستگی دارد که مقابل چنین فرد یا اتفاقی بتواند واکنش مناسبی نشان دهد. با این اوصاف اگر افراد بتوانند خود را در هر محیط یا با هر فردی، مناسب با وضعیت موجود،برخورد مناسبی داشته باشند، مطمئنن شرایط برای آنها همیشه مساعد خواهد بود.

چرا باید با شرایط همگام بود؟

هنگامی که با هر شرایطی بتوانی شازگار باشی، خیلی راحت شرایط نیز با تو همراه خواهد شد. این که ما از آن وضعیت خوشمان نمی آید، و باید وضعیت را تغییر دهیم چیزی تقریبا محال است.وقتی در هر وضعیتی که در آن قرار می گیرید، توانایی تحمل و تغییر آن را داشته باشید، انسانی هستید که افسار امور در اختیارتان هست و کنترل اوضاع از دست شما خارج نخواهد شد. در جمع های دوستانه که قرار می گیرید همه انتظار دارند که در بهترین حالت قرار بگیرند تا از موقعیتی که دارند بهترین لذت را ببرند. شاید در آن برهه از زمان اتفاقی ما را برآشفته کرده باشد، در این مواقع شرکت نکردن در جمع بهترین کار ممکن است. و یا اگر هم قبول کردیم سعی کنیم، تلاش کرده تا از فرصتی که یافته ایم بهترین بهره را از کنار با هم بودن ببریم. با این کار تا اندازه ای به ما کمک می کند که موقعیت قبلی را فراموش و از وضیت جدید استفاده بهینه ببریم.

بهترین راه همگامی با محیط

در زمانی که به چنین جاهایی دعوت شده یا به دلخواه خود می رویم، هر فرد به راحتی با سنجش خود می تواند مشخص کند که برود یا نه. درست است که نا ملایمات در زندگی هر کسی وجود دارد و ورود این گونه حوادث اختیاری نیست اما حمل و نگهداری و بازخورد حوادث منفی تحت اختیار خود فرد است. این را به یاد داشته باشیم، همان گونه که هر سراشیبی یک سربالایی دارد،هر سربالایی هم یک سراشیبی خواهد داشت. هر زخمی به هرصورت التیامی خواهد داشت. هیچ آب روانی هم برای یک ثانبه هم که شده یک جا نخواهد ماند.پس با اطمینان به این که یک روز نوبت خوبی و خوشی من نیز می رسد،  تلاش کنیم تا اثر آن اتفاق کم شده و سعی کنیم که با شرکت در جمع دوستان و آن محیط کلاً از بین برود. همیشه به یاد داشته باشیم همانطورکه،  حالم خوب بوده و به هر دلیلی بد شده، همین طور هم اتفاقات و حوادث جایش را به خوبی ها خواهند داد.اینجاست که با این تصورات مثبت می توانیم به آینده امیدوار باشیم، و سعی کنیم با حضور در جمع به خود انرژی داده و محیط شادی را بسازیم.

همچنین ببینید

چگونه در روابط باج گیری کنیم؟

چطور می توانیم بدون شرطی سازی، باج گیری عاطفی داشته باشیم.هر رابطه ای نیاز به …

5 دیدگاه

 1. Hey webmaster
  When you write some blogs and share with us,that is a hard work for you but share makes you happly right?
  yes I am a blogger too,and I wanna share with you my method to make some extra cash,not too much
  maybe $100 a day,but when you keep up the work,the cash will come in much and more.more info you can checkout my blog.
  http://makemoneyonlineg.com/2017.php
  good luck and cheers!

 2. سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید
  ما در زمینه درب های ضد سرقت و
  ضد حریق فعالیت می کنیم.خوشحال میشوم از
  وبسایت ما دیدن کنید

  • ممنون از حسن توجه شما دوست عزیز
   از اینکه شما در کسب و کار اینترنتی فعالیت دارید بسیار خوشحالم و امیدوارم در کارتان موفق و موید باشید و در اولین فرصت از سایت شما بازدید خواهم کرد.
   پیروز و سالم باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *