خانه / مقالات / مقالات / چگونه صمیمیت در روابط زناشویی را حفظ کنیم؟

چگونه صمیمیت در روابط زناشویی را حفظ کنیم؟

چگونه صمیمیت در روابط زناشویی را حفظ کنیم؟

 

یکی از مهم ترین عواملی که همسران آن را باعث ایجاد صمیمیت می دانند، گفت وگوی رضایت بخش با همسرشان است.

من همیشه از با هم بودن زوج های مسن لذت می برم.چون به نظر می رسد خیلی با هم خوشحال هستند و در همه کارها هماهنگی دارند و اگر هر کدام به سویی رود دیگری به او اعتماد دارد که می خواهد چه کاری انجام دهد.

بسیاری از زوج‌های جوان به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح برخورد با مسائل عاطفی و زناشویی بین همسران، دچار مشکلاتی می‌شوند که گاه این مشکلات به بحران‌های عظیم خانوادگی تبدیل می‌گردند. دوست داشتن و عاشق یکدیگر بودن لزوما موجب سازگاری افراد نمی‌شود. برای داشتن یک رابطه سالم و رضایت‌بخش، صمیمیت لازم است.

مراوده‌های منظم و خلاقانه داشته باشید.

 

وقتی زوج ها عاشق یکدیگر باشند همیشه دوست دارند هر کاری را انجام دهند تا روابطشان صمیمیت بیشتری داشته باشد. ولی زندگی امروزی تغییر کرده است و باید مهارتهای ارتباطی جدیدی را بیاموزیم تا پایه های زندگی مان را حفظ کنیم. زیرا نداشتن آگاهی کامل از روابط زناشویی باعث می شود که شعله زندگی عاشقانه از همان ابتدای راه رو به خاموشی رود. و حرارتش را از دست بدهد.

از موقعیت‌های مخاطره‌آمیز دوری کنید.

 

وقتی مردی در دوست داشتن همسرش مهارت لازم را کسب کند، بدون شک می تواند همسرش را عاشق خودش کند و همچنین، یک زن مصمم می شود که در این مسیر زندگی هم پای همسرش باشد.

تمرین مهارتهای ارتباطی در زندگی ما کار دشواری هست اما غیر ممکن نیست و می توانیم با پشتکار و علاقه این روابط را یاد بگیریم ودر زندگی خود از آنها استفاده کنیم و زندگی شادی داشته باشیم.

کارها را اشتراکی انجام دهید.

 

ما باید همکاری را در زندگی مان سر لوحه خویش قرار دهیم زیرا وقتی در یک زندگی همکاری صمیمانه وجود داشته باشد روابط قویتر میشوند و احساس رضایت مندی در وجودتان پدیدار می شود.

 

بایکدیگر روراست باشید.

درباره‌ی احساسات‌تان، ترس، ناامنی، حسادت، بی‌عاطفگی، هرچه هستند، صحبت کنید. اگر تلاش کنید این احساسات را پنهان کنید، دیر یا زود این راز نابودتان می‌کند. سعی نکنید به‌تنهایی با این مسائل کنار بیایید. روراست باشید. اجازه بدهید طرف مقابل حمایتی را که نیاز دارید برای‌تان فراهم کند. بهتر است از همان آغاز مسئله را با یکدیگر درمیان بگذارید، نه وقتی که کار از کار گذشته است.

 

مثبت‌اندیش بمانید.

 

برای حفظ رابطه‌ی راه دور باید پیوسته به آن انرژی مثبت تزریق کنید. بله، انتظار سخت است، شاید گاهی احساس تنهایی بکنید اما پیوسته به خودتان یادآوری کنید که نتیجه‌ی این شکیبایی چقدر شیرین و لذت‌بخش خواهد بود. برای اینکه مثبت اندیشی خود را حفظ کنید، همیشه قدردان باشید؛ قدردان اینکه کسی را دارید که دوستش داشته باشید و او هم شما را دوست دارد.

 

گذشت و بخشش داشته باشید.

 

کینه به دل داشتن از طرف مقابل، برای رابطه سم است و سمی بودن رابطه چیزی نیست که آن را پایدار نگه دارد. کینه و کدورت‌ها را فراموش کنید و این افکار سمی را دور بریزید.

قدرت بخشیدن در درون همه ماست، اما مانند هر مهارت دیگری باید آن را یاد گرفته و تمرین کنیم هر چند ممکن است این فرآیند طول بکشد ولی بعد از یادگیری کامل و بی نقص ای مهارت لذت بخش خواهد بود.

هر دو طرف باید خیلی روشن بدانند می‌توانند چه انتظاراتی از یکدیگر داشته باشند. پس اصول اساسی را برای یکدیگر مشخص کنید تا ناخواسته باعث شگفتی یا رنجش یکدیگر نشوید.

برای اینکه زوجین قلبشان را به روی یکدیگر باز کنند و از زندگی توام با عشق لذت ببرند، باید مهمترین مهارت زندگی شان را فراموش نکنند،و آن مهارت، مهارت بخشش است. هیچ وقت نباید در زندگی مان بخشش و بخشیدن را فراموش کنیم چون باعث می شود عطوفت و مهربانی و خوش قلبی مان بیشتر شود. بخشیدن به ما اجازه می دهد عشق بورزیم و گیرنده عشق باشیم.

از هم تعریف کنید.

 

تعریف کردن از همدیگر کار ساده و مفیدی است. با‌این‌کار به همسرتان نشان می‌دهید که واقعا برایش ارزش قائل هستید. از تغییرات ظاهری همسرتان به وجد بیایید و این شادی و توجه را به او نشان بدهید. طرز بیان احساسات در رابطه‌ی عاطفی واقعا مهم است. دستاوردهای شغلی یکدیگر را مایه‌ی افتخار خودتان بدانید و در حضور دیگران اعلام کنید که به همسرتان می بالید.

به حریم شخصی هم احترام بگذارید.

 

گذراندن وقت با شریک زندگی به رشد رابطه کمک زیادی می‌کند، اما نباید فراموش کنید که برای دوام و ماندگاری یک رابطه، باید هرازچندگاهی فضا و زمان کافی دراختیار هم بگذارید. گاهی به حریم شخصی همدیگر احترام بگذارید تا طعم تنهایی را بچشید. این‌گونه، هرکدام فردیت خود را حفظ خواهید کرد و دل‌تان اندکی برای همدیگر تنگ خواهد شد. یادتان باشد افراط نکنید و اصل بر این است که شریک زندگی‌تان با وجود شما حس تنهایی نکند.

 

و در آخر از اینکه تا انتهای مقاله با من بودید از شما سپاسگزارم و امیدوارم که شما و همسرتان و آنهایی را که دوستشان دارید، زندگی همراه با عشق و محبت از سر بگذرانید و دنیایی سرشار از عشق تجربه کنید.

همچنین ببینید

چگونه پایه های زندگی مشترکمان را مستحکم کنیم؟

هرچه رابطه ای عمیق تر و محکم تر باشد لذت بخش تر و با آرامش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *