خانه / مقالات / مقالات / چگونه عشق واقعی در زندگی مشترکمان برقرار سازیم؟

چگونه عشق واقعی در زندگی مشترکمان برقرار سازیم؟

در دنیای امروز زندگی مشترک به شکل تازه ای برای جوانان تعریف می شود. گاهی به مکانی که در آن بزرگ شده اید، بروید با یادآوری خاطرات بسیار شیرین و ماندگار آن دوران، در خواهید یافت که ارزش های اولیه ای که در رابطه ی زوجین وجود داشته، امروزه به طور کامل تغییر یافته است.


حقیقتا عشق واقعی یعنی چه؟ در پاسخ به این سوال دودسته نظر وجود دارد که یکی معتقد به رومانتیک بودن هستند و عده ای واقعیت ها را در قالب ابراز عشق اصل مهم می دانند.

عشق به تنهایی رابطه را خلق نمی کند، عشق متقابل، به طور حتم پایه و ستون رابطه می باشد. زمانی خوشبختی به وقوع می پیوندد که هر دو طرف در انتقال حس عشق با رفتار عاشقانه موفق شوند، رفتاری که در واقع افراد با عاشق شدن آن را تجربه می کنند.

بسیاری از افراد عاشق یکدیگر هستند، اما اگر می خواهند رشد کنند و بالغ شوند، باید در حصار تعهد دست و پا بزنند. اساس و بنیاد تعهد آنها را فرصتی انفرادی و تمایل شخصی شکل می دهد. از آنجایی که جوامع و خانواده ها هرگز کامل نیستند، همه با کمبودها و پیچیدگی هایی رشد می کنیم و بیشتر ما الگوهای رفتاریی را پرورش می دهیم که برای فرد سودمند نخواهد بود. تمایلات و احساسات غیر قابل کنترل به انجام اموری منجر میشود که برای انسان مضر است، خصایصی که به ناچار به افرادی که دوستشان داریم و آنها به ما وابسته هستند آسیب می رساند، چون آنها را دوست داریم، غم آنها ما را به مبارزه می طلبد و نیروی ما را کم کرده و یا از بین می برد.

یک رابطه پر از عشق زمانی شکل می گیرد که دو طرف در آن آهسته گام بر دارند و دچار احساسات زود گذر نشود. یکدیگر را به خوبی بشناسند و برای محکم کردن رابطه پر از عشق خود تلاش کنند.

قسمتی از تعهدات نسبت به یکدیگر این است که در کنار یکدیگر خوشحال باشیم و تفاوت های ظریف خود را در مقایسه با دیگران کشف کنیم. تفاوت های ناشی از خود واقعی و الگوهای ایده آلی که در زمان رشد و نمو، بسیار زیرکانه، برای دستیابی به همکاری والدین خود، خلق کرده بودیم دقت و صراحت و رعایت قواعد اخلاقی و شخصی، فقط در چارچوب رابطه ای عاشقانه امکان پذیر است.

عشق به تنهایی در روند ساختن رابطه ای پایدار، کاری از پیش نمی برد.

زمانی که در یک رابطه دو طرفه هستید از ابتدا عشق را وارد آن نکنید ، سعی کنید طرف مقابل خود را خوب تحلیل کنید و حس واقعی خود را نسبت به او بسنجید و ببینید ارزش این رابطه برای شما چقدر است و سپس با تلاش و محبت و عشق رابطه خود را محکم و ماندگار کنید تا هر دو از این عشق واقعی لذت ببرید.

عشق به تنهایی چیزی نیست که بتواند دو نفر را با هم و در کنار هم نگه دارد. احساسات محبت آمیز، اشتیاق و علاقه شدید، رابطه ای طولانی و موفق و ماندگار را به دنبال دارد. در حال حاضر میزان فشارهای به خصوصی را در روابطمان افزایش داده ایم، زیرا پیشرفت در علم طب، ما را با این که چطور می توانیم کسی را برای مدت طولانی تر دوست داشته باشیم، آشنا کرده است. امروزه ازدواج ها شاید چیزی بیشتر از اینکه فکرش را بکنیم به وقوع می پیوندند و بلافاصله پس از ازدواج، اعتراض و ایراد شروع می شود.

ما کسی را انتخاب می کنیم که با عمق ذاتش، ما را از فرصتی بهره مند می سازد تا بر رفتاری که تا کنون قادر به ایجاد دگرگونی در آن نبوده ایم، تسلط پیدا کنیم. تشویقمان می کند چیزی را بگوییم که تا به حال نمی توانستیم آن را بیان کنیم. اصرار می کند که قدم بعدی را برای پیگیری رشد فردی و رسیدن به اوج کمال برداریم.
مراقب جنگ و دعواها باشید. هنگامی که حرف های همسرتان به نظرتان ظالمانه و نادرست می آید و شما می خواهید با تمام قوا دلایل منطقی خود را رو کنید و خیال ندارید به هیچ وجه کوتاه بیایید، به خود یادآوری کنید که او یک غریبه نیست، بلکه شریک زندگی و عشق شماست. چرا می خواهید به هر قیمتی که شده سخن خود را به کرسی بنشانید، در حالی که ممکن است دلشکستگی او و سردشدنش از شما را در پی داشته باشد .

برای ایجاد رابطه ای سالم بر اساس هویت هر دو نفر و نه فقط عقیده یک نفر، نیازمندیم تا از خودمان مراقبت کنیم و شریک زندگی خود را از نیازمان مطلع سازیم و هم زمان باید شریک زندگی مان را نیز تشویق کنیم تا او نیز نیازهای خود را آشکارا بیان کند. درباره ی خود بیاندیشید و خصوصیات اخلاقی تان را بشناسید تا بتوانید از آنها در روابطتان به گونه ای استفاده کنید که تاثیر گذار باشد.

همچنین ببینید

چگونه پایه های زندگی مشترکمان را مستحکم کنیم؟

هرچه رابطه ای عمیق تر و محکم تر باشد لذت بخش تر و با آرامش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *